Książki mówią

Krótka podróż przez cudze myśli...

Nie płać za reklamę, inwestuj w treść.

Reblogowane od Książki inspirują...:
Treść jest kluczowa. Jak tworzyć powalające blogi, podkasty, wideo, e-booki, webinaria (i inne) - Ann Handley, C.C. Chapman

Dziś większość firm zadaje sobie pytanie - jak wydać sensownie budżet marketingowy? Wszyscy liczą na natychmiastowy efekt. Każdy chciałby zainwestować w reklamę i mieć szybki zwrot z inwestycji, który jeszcze można zmierzyć odpowiednimi wskaźnikami, tak żeby można było to ciekawie przedstawić na spotkaniu zarządu...  Niestety takie działania są coraz mniej skuteczne.

 

Czytając książkę „Treść jest kluczowa” autorstwa Ann Handley, C.C. Chapman dowiadujemy się, że dziś  trzeba tworzyć treść, którą nasz klient może wygooglować szukając rozwiązań swoich problemów powiązanych z naszym produktem bądź usługą. Trzeba dać klientowi możliwość swobodnego dostępu i dzielenia się tą treścią tak, by dotarła ona jak najszerszego grona odbiorców. Trzeba budować wokół naszej marki społeczność ludzi, których problemy potrafimy rozwiązać i, którzy uwielbiają nas za to oraz polecają swoim znajomym. Tak więc, zgodnie z radą autorów, inwestujmy w treść, zamiast liczyć na szybki zysk z krzyczących reklam, na które budżety szybko się kończą – działając w ten sposób osiągniemy w długoterminowej perspektywie znacznie lepsze rezultaty.


Świat się strasznie zmienił na przestrzeni ostatnich lat. Coraz mniej ludzi czyta codzienną prasę, ogląda telewizję, czy słucha radia, a jak to już robi to unika kontaktu z reklamą jak może. Dobra reklama powinna być jak wirus, który cały czas się mutuje bo inaczej zaczynamy się na niego uodparniać. My  ludzie nie lubimy jak coś nam się narzuca i podaje na tacy. Wolimy po całym dniu ciężkiej pracy odpalić googla i samemu poszukać rozwiązania swoich problemów.  Nie chce też nam się już za bardzo czytać newsów, które nam się sugeruje w dużych portalach informacyjnych. Wolimy wejść na facebook`a i samemu zdecydować z czyjego życia newsy poczytamy. Wyszukiwanie samodzielnie informacji to rozrywka współczesnego świata…

Bardzo się cieszę, że ta książka trafiła w moje ręce. Gorąco ją polecam tym wszystkim, którzy na co dzień muszą podejmować kluczowe decyzje biznesowe . 

Teraz czytam

Psychologia poznawcza w praktyce
Tomasz Zaleśkiewicz, Andrzej Falkowski